piątek, 12 sierpnia 2011

UNA BURKE and her leather world

Una Burke - to irlandzka projektantka, która zaskoczyła cały światek modowy pokazując inne możliwości wykorzystania skóry.

Sama projektantka tak mówi o swojej kolekcji: " Dzięki mojej pracy nieustannie dążę do tworzenia obiektów ze skóry, które są zarówno wizualnie jak i technicznie trudne. To są kawałki "sztuki do noszenia", które są niedefiniowalne w  obszarze odzieży, co utrudnia wprowadzenie ich do tradycyjnych kategorii mody. Istnieją jako przedmioty, które interpretowane niezależnie przez każdego z osobna. Stosuję do produkcji tradycyjne techniki kuśnierstwa. W ten sposób mam nadzieję zachęcić osoby nowoczesne i otwarte na innowacje do uznania dla kunsztu skóry i obecnych możliwości osiągalnych poprzez wykorzystanie tego materiału, zarówno w obszarze sztuki jak i funkcjonalnego designu."

Una Burke stała się rozpoznawalna dzięki gwiazdom tj: Rihanna, Beyonce czy "nasza rodzima" Doda, która zafundowała sobie  suknię wykonaną tylko w jednym egzemplarzu (jedyne 40 tys. zł dla zainteresowanych ;-)
Poniżej kolekcja prezentowana przez polską modelkę Sylwię Błaszczyk, w obiektywie Diego Indraccolo.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz