niedziela, 21 sierpnia 2011

DSQUARED2 in fashion reality show on Fox Life

Jakiś czas temu widziałam zwiastun programu "Projektanci" na FoxLife.
Odsłonę miały już dwa odcinki, ale ze względu na porę (w soboty 18:15 i powtórka w niedzielę koło południa) nie miałam do tej pory okazji, żeby zobaczyć "o co kaman?"
Dzisiaj się udało i muszę przyznać, że było warto :-)


Modowy reality show przedstawia zmagania dziesięciu projektantów mody, którzy dobierają się w dwuosobowe zespoły z profesjonalistami z różnych dziedzin, marzących o własnej linii odzieżowej. 
Od stylistów, poprzez producentów muzycznych, event planerów, dyrektorów generalnych i choreografów – nowicjusze będą współpracować z projektantami, żeby urzeczywistnić swoją wizję i stworzyć linię odzieżową. Stawką jest tutaj stworzenie linii odzieżowej, która zostanie wypuszczona do produkcji plus 50 tys. $ i sesja w magazynie Lucky.

Program jest prowadzony przez uznanych projektantów, braci bliźniaków Deana i Dana Catenów
z DSQUARED2, a same zespoły oprócz braci oczywiście oceniają sławy ze świata amerykańskiej mody: Stefani Greenfield, która pracowała dla takich marek jak DKNY, DKNY Jeans czy Esprit, oraz jest współtwórczynią sieci modnych butików SCOOP NYC oraz Lisa Kline, która jest właścicielką popularnych wśród hollywoodzkich gwiazd butików.

Nie wiem jak wyglądały castingi i jaka była droga do tej 10-tki, ale patrząc na zadania przed nimi stawiane - myślę, że musiało być bardzo, bardzo trudno.
W odcinku 3 "Nieoswojony wybieg" mamy do czynienia z dobrodziejstwami natury i cudowną przyrodą, która bywa inspiracją dla wielu projektów. Trzecie zadanie dla uczestników programu polega na obcowaniu z egzotyczną przyrodą i wykorzystaniu obserwacji w swoich projektach.
Każdy zespół wylosował zwierzę i w ciągu 27 godzin (abstrakcja) musiał stworzyć jednoczęściowe ubranie (nie sukienkę) inspirowane danym zwierzątkiem.
Niektórzy naprawdę mieli świetne pomysły, a outfitu, który wygrał nie powstydziliby się najlepsi światowi projektanci.
Z niecierpliwością czekam na kolejne zmagania ;-))

Btw: myślę, że z powodzeniem można przenieść ten program na "polskie podwórko".
Pani Doroto - może podejmie się Pani kolejnego, modowego wyzwania ? ;-)

Zdjęcia: FoxLife

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz