czwartek, 17 listopada 2011

Through the eyes of Agnieszka Maciejak - men in leggins

Z definicji:  legginsy to obcisłe damskie spodnie. No właśnie - czy tylko damskie ? Czy mężczyźni powinni i mogą nosić legginsy ? Czy ten rodzaj spodni może być męski ? Dlaczego nie ?! Oczywiście legginsy legginsom nierówne czego dowodzi Agnieszka Maciejak kolekcją, która swoją premierę miała podczas Fashion Weeku w Łodzi.


Do tej pory projektantka kierowała swoje propozycje tylko do kobiet - tym razem w kolekcji znalazło się również kilka męskich outfitów. Jak sama Agnieszka Maciejak mówi - ich pojawienie się wynika z potrzeb rynku. Wielokrotnie miała zapytania i prośby od mężczyzn, którzy nie chcieli kupować damskich wersji (chociaż zdarzali się i tacy ;-). Projektantka długo prosić się nie dała ;-) i przy okazji umiejętnie wypełniła kolejną niszę na rodzimym rynku.


Męskie legginsy w oczach Agnieszki nie są tak opięte jak na kobiecej sylwetce. Zachowują oczywiście charakterystyczne dla designerki elementy jak geometryczne wstawki ze skóry czy innych materiałów. Zestawione z luźnymi t-shirtami i bluzami, z nonszalancko założonymi ciężkimi butami tworzą taki młodzieńczy, trochę buntowniczy look.

Oprócz nowości jaką były męskie projekty  można było oczywiście obejrzeć damskie sukienki, spódniczki i wspomniane legginsy w różnych odsłonach. W wieczorowym wydaniu królowało złoto ze srebrem, w wersjach na co dzień pozostała czerń, szarości i biele.Powiewały frędzle, łuski, prześwitujące bluzki i przyjemne bawełniane topy. Świetnym akcentem było dodanie rękawiczek bez palców o różnych długościach.


Tego wieczoru oczy wszystkich przybyłych gości nie tylko były zwrócone na modelki i modeli - niespodzianką przygotowaną przez projektantką było również pojawienie się na wybiegu  Wiktorii Grycan ( co pokazuje,że legginsy i inne outfity są ofertą dla szerszej klienteli) oraz Lovely Laura, która hipnotyzowała nie tylko swoim wyglądem, ale również grą na saksofonie. 


W mojej opinii był to jeden z najlepszych pokazów podczas jesiennej edycji FW. Nie tylko ze względu na bogatą i przemyślaną kolekcję projektantki, ale również ze względu na całą otoczkę jaką była muzyka, dodatki i metaliczny make-up.

Zdjęcia: Łukasz Szeląg

2 komentarze: