środa, 9 listopada 2011

The Fashion Designer's Directory of Shape and Style

Z cyklu książki o modzie przedstawiam kolejną propozycję - tzw. "must have" dla wszystkich pasjonatów mody, przyszłych stylistów i projektantów. Lubić i bawić się modą to żadna filozofia.
By być profesjonalistą i obracać się w kręgach mody warto ją jeszcze poznać od strony historii, formy, kolorów, rodzajów tkanin i zachowania proporcji w sylwetce.


"Moda-kształty i style przewodnik dla projektantów" to książka będąca nieocenionym źródłem informacji o fasonach różnych części garderoby. Znajdziemy w niej podany w pigułce przegląd sylwetek z ostatnich 100 lat, historię kolorów, rodzaje zapięć, kołnierzyków i mankietów (nie wiedziałam, że jest ich aż tyle)  oraz szybki instruktaż tworzenia tablicy inspiracji.140 stron przewodnika czyta się bardzo szybko i z przyjemnością. Tekst serwowany na przemian ze zdjęciami i rysunkami nie przytłacza ilością, a przystępna forma języka pozycjonuje tą książkę w mojej biblioteczce na wysokim miejscu. Wbrew tytułowi, który sugerowałby, że jest ona przeznaczona tylko dla projektantów - powinni jak już napisałam wcześniej zakupić ją wszyscy zainteresowani modą i wiążący z nią swoje zawodowe plany.


Zdjęcia: materiały prywatne

2 komentarze:

  1. Widziałam w Empiku, ale tytuł sprawił, że nawet jej nie przejrzałam...a szkoda ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kelly - Ja też się "czaiłam" zanim ją kupiłam. I bardzo się cieszę - bo naprawdę warto. Oczywiście to jest moja subiektywna opinia - możesz być przecież bardziej wymagająca ;-))

    OdpowiedzUsuń