poniedziałek, 21 listopada 2011

Madame Peripetie and Małgorzata Dudek - their surreal world

Fotografia stała się w dobie XXI wieku bardzo popularną techniką rejestracji obrazu. Szczególnie bliska jest mi fotografia modowa, która w wydaniu wielu fotografów pokazuje różne oblicza.  Podczas Neo Fashion Jamboree w Bielsku-Białej można było obejrzeć kilka wystaw - prace Madame Peripetie, kolekcję Giger's Goddess Małgorzaty Dudek w obiektywie Christoph'a Musiol, Backstage of Lavazza Calendar oraz fotografię street fashion by Yvan Rodic. Największe wrażenie zrobiły na mnie dwie - Madame i kolekcja Małgosi Dudek. Obie mają jedną cechę wspólną - nie da się przejść obok nich obojętnie i przede wszystkim nie da się zapomnieć tych prac.Surrealizm jest kierunkiem w sztuce, który cenię za brak dosłowności i awangardowe spojrzenie - dlatego też i zdjęcia Madame Peripetie znalazły moje uznanie ;-) Umiejętne, często kontrowersyjne połączenia tematyki jak i formy, czasami śmieszne, czasami niezrozumiałe - to styl, który preferuje w swoich pracach Madame. Nie boi się szokować i zaskakiwać dzięki czemu nie pozostanie jedną z wielu funkcjonujących fotografów na rynku.

O kreatywnej stronie polskiej projektantki Małgorzaty Dudek pisałam już w swoim poście http://glamstylist.blogspot.com/2011/10/magorzata-dudek-boredom-says-no.html. Tym bardziej miło było zobaczyć raz jeszcze jej kolekcje przedstawione w bardzo dobrej stylizacji i sesji zdjęciowej.


Przedstawione przeze mnie prace obu artystek to tylko niewielka część. Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej Madame Peripetie oraz Małgorzaty Dudek, gdzie znajdziecie wiele innych, równie ciekawych projektów.


Zdjęcia: materiały prywatne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz