czwartek, 10 listopada 2011

Less is More - Minimalism in Fashion

Less is More - to nie tylko hasło przewodnie mojego bloga i strony www, ale również tytuł najnowszej książki Harriet Walker.


Książka jest przewodnikiem po jednym z najbardziej wyrazistszych ruchów w modzie, pełnym ilustracji z archiwalnymi zdjęciami, oryginalnymi szkicami, ujęciami z pokazów i specjalnie wykonanymi fotografiami. Składa się z 9-ciu rozdziałów w których minimalizm odnajdujemy w różnych odsłonach. W części "Less is.... Glamour" dowiadujemy się, że mniej nie oznacza mniej szykownie, mniej glamour. Projektanci tacy jak Michael Kors, Narciso Rodriguez czy Roland Mouret udowadniają swoimi projektami, że minimalizm ma w sobie zarówno kobiece, jak i seksowne oblicza. Z kolei " Less is .... Couture" pokazuje nowy minimalizm przełomu lat 40-tych i 50-tych XX wieku w propozycjach Diora, Balenciagi, czy Vionnet.


"Less is More" występuje na naszym rynku tylko w wersji anglojęzycznej, jednak forma i język tam serwowany jest bardzo dostępna. Zresztą - w chwilach niezrozumienia zawsze możemy sięgnąć po słownik ;-) Polecam tą pozycję wszystkim fanom czystych i jednocześnie perfekcyjnych form. Ten pięknie wydany- 190-stronicowy przewodnik w twardej oprawie ucieszy każdego pasjonata mody.

Wydanie świeżutkie - z 2011 roku nabyłam w księgarni Bookoff podczas FW, ale książki związane z modą i nie tylko (fotografia, sztuka, architektura, grafika itd) dostępne są również w sklepie internetowym www.bookoff.pl.
Cena nie należy do niskich - kosztuje 179 zł, ale ze względu na zbliżające się święta może być świetną propozycją prezentu pod choinkę :-)


Zdjęcia: bookoff, materiały prywatne

2 komentarze:

  1. to faktycznie kosztowny prezent, ale na pewno będzie z niego zadowolona niejedna modowa koneserka :)

    Pozdrawiamy,
    2bigcitylifes.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. 2big city lifes: Drogo, drogo - ale niestety tyle sobie często życzą zagraniczne wydawnictwa :-( Mam jeszcze kilka ciekawych pozycji modowych, zdecydowanie tańszych. Wkrótce opiszę.

    OdpowiedzUsuń