piątek, 28 października 2011

Off out of Schedule - Paulina Połoz

Off out of Schedule - to wydarzenie modowe na Fashion Weeku w Łodzi podczas którego mogą się zaprezentować młodzi i zdolni polscy projektanci. Jest to dla nich szansa na pokazanie się, zdobycie ważnych kontaktów i możliwość dalszego rozwoju.
Paulina Połoz to pierwsza designerka, której propozycje miałam możliwość obejrzeć z bliska.


Solaris. Truth. Illusion. - to multimedialna instalacja modowa autorstwa Pauliny. Kolekcja wiosenno/letnia 2012 zawiera zarówno damskie jak i męskie outfity. W kolorach królują morskie błękity, beże, czerń, granat i szarości. Przeważają materiały dzianinowe - pojawia się bawełna, elastyna i jersey.


Zestawienia kontrastów i tkanin, bielizna bliska sportowej wersji podkreślająca anatomię ludzkiego ciała wyglądem przypominała ochraniacze dla narciarzy. W kolekcji zaprezentowano efekt roztarcia i rozmycia na materiałach a styl punkowy odzwierciedlały w trenczach i ramoneskach dodane kolce, ćwieki i zamki błyskawiczne.


Dzięki przyjemnym tkaninom i awangardowemu zacięciu - projekty Pauliny Połoz to idealne propozycje dla indywidualistów traktujących ubrania jako sztukę wyrazu własnego siebie.  Jednak mimo ekspresji i odmiennego charakteru poszczególnych modeli mogą być one z powodzeniem noszone na co dzień.

Zdjęcia: materiały prywatne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz