środa, 19 października 2011

Małgorzata Dudek - Boredom says NO !

Ryzykować czy projektować zachowawcze i komercyjne modele ? Czy odważna wizja i ekstrawagancja jest w cenie ? Czy się sprzeda ? Takie i podobne pytania z pewnością zadaje sobie niejeden projektant tworząc najpierw w głowie a potem na papierze swoje projekty. Klasyka i prostota jest zawsze trendy, ale jednocześnie staje się taka przewidywalna. Lubię modę, która zaskakuje. Fasonem, fakturą i przede wszystkim autorskim pomysłem. Oczywiście od patrzenia do noszenia czasami daleka jest droga - mimo wszystko doceniam niesztampowość i efekt zaskoczenia. Zagranicznym projektantom dosyć często udaje się zrobić na mnie wrażenie - tym bardziej jest mi miło jeśli WOW kieruję pod adresem polskiego designera.


Małgorzata Dudek to młoda (tak wygląda, chociaż wieku nie podaje ;-) projektantka, która w swoim portfolio ma kolekcje ślubne, na czerwony dywan oraz odważniejsze outfity dla wymagających kobiet.
Designerka jest bardziej znana i rozpoznawana poza granicami naszego kraju - nie wiem czy to wynika z braku przychylności polskiej branży czy raczej z potrzeby zaistnienia zagranicą samej autorki. Media nie powinny się obrażać - tylko głośno chwalić takie perełki jak Małgorzata Dudek.

Kolekcje "Ocean of forms", "Fall out" czy najnowsza "Spring Summer 2012" na dłużej przykuły moją uwagę. 
Jednak to ekstrawagancja i element zaskoczenia z kolekcji "Fall out" na jesień/zimę 2011-2012 wywarły na mnie największe wrażenie.
 Zamki, skóra i duży kołnierz - to mój faworyt w tym sezonie
Przezroczysty rękaw, połysk i mat w materiałach oraz efekt płatków goździka - "mała czarna" w oczach Małgorzaty
Odkrywamy, zakrywamy i odpinamy
Kobieco, rockowo i z pazurem
Jak kolor to konkretny - mocny orange na idealnie skrojonej kurteczce
Wersja na wieczór nie da się nie zauważyć - pojawiają się zamki, rozcięcia i to wszystko tak blisko ciała...
 Pomarańczowy płaszczyk to jedna z grzeczniejszych propozycji na jesień
Jest też miejsce dla bieli, kremów i beży - niby zwykłe spodnie na kant i niby zwykła kurteczka
Delikatny sweterek i rybaczki - opcja na bardzo ciepłą jesień ;-))
Porównując wszystkie kolekcje starałam się doszukać jakiegoś elementu wspólnego, wyróżniającego. Nie jest to faktura czy specjalny detal - raczej zabawa formą, która pozostanie zapamiętana nawet przez najbardziej "opornych". Jest to z pewnością moda kontrowersyjna, wzbudzająca skrajne i mocne emocje.Ale o to właśnie chodzi !

W eleganckie, wieczorowe suknie ubiera zarówno polskie jak i zagraniczne gwiazdy. Ostatnio jej propozycje można było podziwiać na prowadzących program "Top model". 


Na stronie projektantki Małgorzaty Dudek polecam obejrzeć pozostałe kolekcje. Garnitur i suknia z trenem z kolekcji wiosna/lato 2012 zasługują na wielkie brawa.
Mam nadzieję, że coraz więcej będzie się pisało i mówiło o tej uzdolnionej projektantce. Wierzę, że duże sukcesy i nagrody jeszcze przed nią !

Modele z kolekcji i na indywidualne zamówienie można zamówić w atelier projektantki w Warszawie przy ul. Chmielnej 20/8, w Showroomie w Nowym Yorku tutaj, a kolekcje ślubne w Poznaniu w Biancaneve Bridal Experience przy Głogowskiej 27.
Warto polubić projektantkę na Facebooku Atelier Małgorzaty Dudek i być na bieżąco z jej propozycjami i pięknymi sesjami zdjęciowymi.


Zdjęcia: materiały prasowe, malgorzatadudek.com


1 komentarz:

  1. Znam i lubię, ale nie potrafię jeszcze do końca rozgryźć jej stylu :)

    OdpowiedzUsuń