środa, 7 września 2011

Lifestyle - Books about Fashion

Bloga postanowiłam napisać nie dlatego, że mi się nudzi i nie mam zajęcia - wręcz przeciwnie, doba za krótka a czasami przydałby się nawet klon ;-)
Fashion i design towarzyszą mi od dawna, a od jakiegoś czasu stały się częścią zawodową mojego życia - dlatego postanowiłam podzielić się moją pasją oraz spostrzeżeniami z "większą widownią".

O modzie i designie coś tam wiem - ukończona szkoła, kursy plus fachowa literatura, mnóstwo artykułów i codziennych obserwacji na branżowych portalach i blogach również. Wprawdzie daleko mi do "starych wyjadaczy", ale pilnie się uczę ;-)
Lubię profesjonalizm, mówię NIE półśrodkom - dlatego staram się ciągle rozwijać i poszerzać swoją wiedzę.

Dzisiaj kilka słów o książce przybliżającej świat mody (mam jeszcze w zanadrzu kilka pozycji, ale po kolei).

   Fiona Ffoulkes "Jak czytać modę"

Bardzo ładnie wydana edycja, niewielkich rozmiarów - do torebki z notesem się zmieści ;-)
"Jak czytać modę" to pigułka zawierająca zagadnienia związane z pojawiającymi się w ciągu ostatnich 200 lat stylami ubierania się oraz ich związkami z odzieżą współczesną.
Pasjonaci mody znajdą tutaj informacje o najważniejszych trendach, ikonach mody, akcesoriach, obowiązujących fryzurach i make-upach. Tutaj znalazł się też indeks światowych kreatorów mody, wyjaśnienia dotyczące materiałów, kolorów i arkana technik używanych w wielkim krawiectwie.

Zrozumiały język, genialne zdjęcia i poruszane tematy to powody dla których fashionista (i nie tylko) powinien rozważyć zakup tej książki. Interesująca pozycja w każdej kolekcji - polecam ;-)

2 komentarze:

  1. Oo, super cykl tekstów - bo mam nadzieję, że to cykl i będzie więcej :) Zdradzisz w jakiej cenie / czy dostępna w księgarniach od ręki?

    OdpowiedzUsuń
  2. Będzie cykl - tak jak z filmami ;-)
    Jeszcze powalczę z tym tworzeniem katalogów i będzie dobrze.

    Książkę zamawiałam w Empiku, kosztuje 35 zł.

    OdpowiedzUsuń