poniedziałek, 5 września 2011

Joanne Stoker - unique by shoes

Buty, buty, buty - to temat rzeka i obiekt westchnień niejednej kobiety.
Osobiście bardzo lubię ten dodatek do garderoby - ostatnio zastanawiam się nad stworzeniem osobnej zakładki My Style, gdzie mogłabym podzielić się swoimi wyborami, ale jeszcze nie jestem zdecydowana....

Buty - w swoich odsłonach miałam ich różne prezentacje - dzisiejsza należy do tych zdecydowanie awangardowych, dla chcących się wyróżnić i pozostać w centrum uwagi oraz "na językach" kobietek.

Joanne Stoker - bo o niej będzie mowa jest młodą, angielską projektantką. Dopiero 2 lata temu skończyła London College of Fashion, a zdążyła już zdobyć wiele nagród oraz wyróżnień.
Z pomocą i opieką swojego mentora - Jimmiego Choo zdobyła uznanie oraz została zauważona na międzynarodowym rynku - jej buty są obecnie prezentowane w różnych czasopismach, gazetach i  zdobią stopy hollywodzkich gwiazd.
Projekty Joanne przekraczają granice konwencjonalnego modelu obuwia, czerpiąc inspiracje z architektury i budownictwa rewolucyjnego.  


Jej ostatni zbiór, trafnie nazwany "Empire states" przedstawia przyszłościowe militarne buty, platformy  i koturny.
Kolekcja jest inspirowana elegancją klasycznego stylu Art Deco. Pod wpływem tego kierunku Joanne tworzy wyjątkowe, ręcznie wykonane z pleksi obcasy jako repliki drapaczy chmur z Nowego Jorku. Zafascynowana zdobieniami wnętrz tych budynków, brała inspirację z marmuru i kamieni szlachetnych stosowanych we wzorach graficznych podłóg, mebli i witraży, aby upiększyć koturny kamieniami szlachetnymi z malachitu i bursztynu .


Muszę przyznać, że każdy model jest wyjątkowy. Niektóre są mniej, inne bardziej abstrakcyjne, ale trzeba oddać autorce, iż stworzyła niepowtarzalną kolekcję. Za każdym razem kiedy mam wrażenie, że w modzie widziałam już wszystko - napotykam projekty w niebanalnym, oryginalnym stylu, które przeczą stereotypom i potwierdzają jak wiele możliwości i pomysłów niesie za sobą moda.
Dla zainteresowanych - aktualna i poprzednia kolekcja dostępna w internetowym sklepie firmowym JoanneStoker.  

Ciekawe jak się w nich chodzi ? ;-))
Zdjęcia: joannestoker.com

2 komentarze:

  1. Udziwnione United Nude? :) Pierwsze egzemplarze przepyszne!

    OdpowiedzUsuń
  2. Pyszne, pyszne - chociaż ich ceny już mniej ;-)

    OdpowiedzUsuń