środa, 2 maja 2012

Who cares about shop windows in Prague ?

Zawsze gdy wybieram się do jakiegoś miasta z pasją przyglądam i przeglądam się w witrynach sklepowych. Często nie znajduje ten fakt zrozumienia u osób mi towarzyszących, ale co zrobić....

Majówkę spędzam u naszych miłych sąsiadów Czechów i dzisiaj miałam okazję pozwiedzać Pragę. Urocze miasto, kamienice, latarnie (można zobaczyć je na moim blogu GlamStylist) i oczywiście witryny.
Bardzo dużo sklepów, różnej klasy i różnych marek. Muszę jednak przyznać, że idąc ulicą Parizską rzeczywiście trochę poczułam się jak w Paryżu - tyle, że przy Saint Honore. Luskusowe brandy i jeszcze bardziej luksusowe samochody jednoznacznie wskazywały, że bez portfela z dużą gotówką lub pokaźnym limitem na karcie kredytowej raczej nie ma po co się tam pojawiać.

No chyba, że tak jak ja - można stać z nosem przyklejonym do szyby, podziwiać i przy okazji robić zdjęcia ;-)

  Louis Vuitton


                                                          Dolce&Gabbana


Trochę w innym miejscu natrafiłam też na dwie ciekawe wystawy sklepowe - vintage sklepu i sklepu z różnymi ciuszkami i akcesoriami.
Zdjęcia: materiały własne

7 komentarzy:

 1. Vintage - super! W ogóle uwielbiam przemyślane witryny, to taka przestrzeń-dzieło sztuki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kelly - witryna to w mojej opinii forma zaproszenia. Jeśli jest ciekawa - to chętnie wchodzę nawet gdy nie znam marki. Jeśli nic nie przedstawia lub jest chaotyczna - zastanawiam się. W Polsce jest już coraz lepiej i mam nadzieję, że z roku na rok visual merchandising będzie się rozwijał. Wbrew pozorom tutaj nie są najważniejsze pieniądze, tylko pomysł !

   Usuń
 2. Bardzo interesujące witryny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To tylko kilka zdjęć, całość zajęłaby mi połowę bloga :-))

   Usuń
 3. Oh, ja nie lubię window shopping, bo mnie zazdrość zawsze bierze:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Haha... Będąc w Pradze na majówce rok temu robiłam to samo ;). Znajomi idą zwiedzać Hrad, a ja oglądać witryny sklepowe.

  OdpowiedzUsuń