środa, 25 stycznia 2012

Who's who in the world of fashion design

Co każdy miłośnik mody powinien o niej wiedzieć ? Dużo ;-) Nie tylko o tym jakie są nadchodzące trendy oraz co powinniśmy ukryć głęboko w szafie. Podstawowa wiedza o projektantach uważam jest wręcz niezbędna. Polskie i zagraniczne wydawnictwa oferują szeroką gamę poradników, encyklopedii i przewodników. Jak wybrać ten najlepszy ? 
Kto jest autorem - to oczywiste. Myślę, że zawsze warto spojrzeć też na datę wydania - ponieważ "najświeższe" gwarantuje nam najbardziej uaktualnione informacje. Poszukując guide o światowych designerach znalazłam "The Fashion Design Directory" autorstwa Marnie Fogg. To mój "strzał w dziesiątkę"spośród wielu innych wcześniej zakupionych.


Jest to aktualny przewodnik o tym kto jest kim w świecie fashion.
Katalog Mody przedstawia ponad 100 najbardziej wpływowych graczy w świecie modyod początku XX wieku do dnia dzisiejszego - ludzi i firmy, które ukształtowały współczesną modę i zdefiniowały nowoczesny styl.
Atrakcyjne zdjęcia i teksty w interesujący sposób przedstawiają każdego projektanta - jego pochodzenie, etos i drogę do sukcesu. 


Przewodnik na szeroką skalę prowadzi przez najważniejsze zmiany w modzie w ciągu XX

 i początku XXI-wieku , umieszczając wszystkie najbardziej wpływowe nazwiska i marki. 
Strona po stronie prezentowane są marki w alfabetycznej kolejności. Każda przedstawia przegląd ewolucji projektanta lub domu mody, jego drogę do określenia własnej tożsamości i pozycji na rynku. Nie zabraknie w niej takich osobowości jak McQueen, Gucci, Armani, Dior, LV, Gaultier czy Lanvin.

Jest to książka, którą za każdym razem czyta i przegląda się  z wielką przyjemnością. 

Polecam i zachęcam do zakupu. Do nabycia tutaj i tutaj.
Zdjęcia: materiały prasowe, zdjęcia prywatne

11 komentarzy:

 1. Z pewnością się skuszę, dziękuję za podanie źródeł gdzie można takową księgę nabyć :)

  Pozdrawiam serdecznie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. ZenKa - kusić, kusić się proszę ;-) Jak na wydanie zagraniczne, z pięknymi fotografiami to cena nie jest tak bardzo wysoka.

  Kelly - ładne, ładne ;-) Ostatnio spojrzałam na swoje półki z książkami poświęconymi modzie i designowi i stwierdziłam, że "stoi" tam kilka outfitów ;-)).....

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny blog ;D
  Zapraszam : http://devicest.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niecałe 100 zł to rzeczywiście zachęcająca cena. Z pewnością nabędę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Widziałam w wydaniu 'live' - bardzo ładnie wydane! Moja kopia już w drodze :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Taki must-have, jak encyklopedia :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja się niestety raczej nie skuszę, bo dla mnie sto złotych to jest dużo, patrząc jeszcze na to, że ostatnio zakupiłam Sukces według Teen Vogue'a, ale przyznam, że wygląda sympatycznie, więc kiedyś się skuszę.
  http://nieszafiarka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Racja, nie każdego stać, ale oszczędności warto jakieś odłożyć na taki zakup. Pieniądze w błoto z pewnością nie pójdą :)

  OdpowiedzUsuń