środa, 4 stycznia 2012

Indestructible bags by Wendy Stevens

Torebek można mieć wiele. O tym już pisałam. Dzisiaj jednak zmieniam zdanie - wystarczy mi jedna z kolekcji Wendy Stevens. I nie chodzi tutaj tylko o niesamowity design, najważniejsze znaczenie ma bowiem materiał z którego jej "małe arcydzieła" są wykonane.


Wendy Stevens - to amerykańska projektantka tworząca już od ponad 25 lat. Jej przygoda zaczęła się w Nowym Jorku skąd czerpała inspiracje do swoich projektów. Industrialne materiały, które widziała w mieście każdego dnia w jej wyobraźni przeobraziły się w... torebki.
Tak - to właśnie stal nierdzewna obok skóry i metalowych dodatków jest głównym materiałem używanym do produkcji "niezniszczalnych torebek".
Wykorzystanie stali nie jest przypadkowe - jest ona jednocześnie bardzo plastyczna i trwała co sprawia, że torebki stają się długowieczne. Natomiast towarzystwo skóry oraz siateczkowe i ażurowe wzory łagodzą ten surowy wizerunek sprawiając, że torebki są przyjazne i funkcjonalne. Każdy model oddany w ręce nowej właścicielki został wykonany ręcznie oraz dopracowany w najmniejszym szczególe.

Rozwój kolekcji pokazał, że możliwości tworzenia nowych modeli o różnych kształtach, wielkościach i teksturach są nieograniczone.
Nowatorski, ale jednocześnie elegancki i kobiecy kształt torebek zyskuje sobie coraz większe grono stałych wielbicielek.
Od dzisiaj i ja do nich należę - odkładam na moją własną, niezniszczalną ;-)

Zachęcam do odwiedzenia jej strony Wendy Stevens na której oprócz pozostałych modeli z kolekcji można przeczytać całą niesamowitą historię związaną z jej torebkowym biznesem. Polubić designerkę możecie na Fan Page'u , a zakupić te wyjątkowe egzemplarze on-line tutaj.


Zdjęcia: wendystevens.com

1 komentarz:

  1. Świetne! Na pierwszy rzut oka to wcale nie wygląda na taki materiał, raczej coś cienkiego jak papier! Pod względem designu super, ciekawe jak z wytrzymałością (rysy, itp). I nie można nią dotknąć gołego ciała - brrr! ;)

    OdpowiedzUsuń