wtorek, 11 września 2012

Fashion events closer and closer

Coraz głośniej o dwóch dużych wydarzeniach modowych, które przyciągną najwierniejszych fanów mody w październiku do Poznania i Łodzi. Poznański "Art&Fashion Festival" od kilku lat cieszy się niesłabnącą sympatią i dobrym słowem nie tylko ludzi związanych z modą, ale również sztuką i designem. Myślą przewodnią tegorocznego festiwalu jest "A fine Romane". To właśnie przez dwa tygodnie wszystko będzie się kręciło wokół romansu mody i sztuki. A ciekawych propozycji i atrakcji starczy dla wszystkich. Otwarte spotkania z artystami i przedstawicielami świata mody nie tylko z Polski, warsztaty dla najzdolniejszych oraz pokazy filmów z modą w tle to tylko przedsmak
6 edycji "Art&Fashion Festival. Szczegółowy program można znaleźć tutaj.


Dobra wiadomość jest taka, że nie trzeba rezygnować z jednej imprezy na rzecz drugiej. Tydzień mody w Łodzi zaczyna się dopiero 24-ego października - co oznacza, że będziemy mieli 3 dni na odpoczynek po intensywnym modowym i nie tylko rozwoju w Poznaniu. Czym Łódź - miasto kojarzone głównie z przemysłem włókienniczym i dużą ilością mieszkańców (intensywnie pracują nad przekroczeniem 800 tys.) będzie chciało zachęcić projektantów, stylistów, dziennikarzy, blogerów i innych zainteresowanych ? Poprzeczka tej imprezy podnoszona jest z edycji na edycję. W kwietniu organizatorzy pokazali, że nie tylko ilość, ale również jakość samego wydarzenia ma dla nich znaczenie.Od wczoraj jest już znana lista projektantów, którzy zaprezentują swoje kolekcje na sezon wiosna/lato 2013. Zarówno w Alei Projektantów i bardziej awangardowej odsłonie mody jaką jest strefa OFF-owa pojawią się nazwiska znane z kilku poprzednich edycji, kilka "odobrażonych" nazwisk i nowe twarze na FWP, ale zdecydowanie nie nowe w branży fashion.

Nacieszyć oko będzie można również oglądając fotografie młodych talentów oraz zakupując oryginalne projekty polskich twórców w showroomach rozstawionych na dużej powierzchni w hali przy Tymienieckiego. Nie mogłabym nie wspomnieć o wykładach i szkoleniach "Let them know" prowadzonych przez fachowców dla przyszłych fachowców z zakresu branży odzieżowej.
W ciągu tych 5-ciu dni emocji nie tylko modowych jestem pewna -  nie zabraknie !
Nazwiska, marki i cały program oraz plan modowego miasteczka do przeczytania tutaj.

Miesiąc przygotowań to wydawałoby się wystarczający czas na przygotowanie - chociaż mylić może się ten kto myśli, że ułożenie całego planu garderoby na każdy dzień (niektórzy przebierają się 2 razy dziennie) to umiejętność nie wymagająca czasu, długich przemyśleń i często również zakupów :-)

Ja w oczekiwaniu na październikowe "widowiska" nie rozkładam swojej garderoby na części pierwsze.  Chętnie za to wybiorę się na małe zakupy usprawiedliwiając przed samą sobą, że dana rzecz jest niezbędna w mojej szafie. :-)Zdjęcia: materiały prasowe


8 komentarzy:

 1. Może uda mi sie wybrać :)

  W wolnej chwili zapraszam do siebie, na fotorelację z podróży do Italii :)
  www.ventura-fashion.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wybieraj się koniecznie - chociaż na chwilkę ;-)

   Usuń
 2. Jestem bardzo ciekawa i tego,i tego! Mam nadzieję, że do zobaczenia..na obu wydarzeniach:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo bym chciała się z Tobą zobaczyć Kasiu. Nie wiem czy Poznań będzie realny, ale do Łodzi wyruszam chociaż na jeden dzień !

   Usuń
  2. A ja z przyjemnością spotkam się z Wami obiema :)

   Usuń
 3. Byłoby super zobaczyć się w Łodzi, ale nie wiadomo jak to u mnie wszystko wypali. Przede wszystkim pracuję, a po drugie akredytacje. Jak to będzie tak jak w zeszłym roku to...szkoda słów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aga - damy radę ! Jak nie przyznają nam akredytacji to wejdziemy siłą ;-))

   Usuń