poniedziałek, 13 lutego 2012

Capricious and unruly

Młoda piosenkarka, zdolna z kreatywną i mocną osobowością. MONIKA BRODKA - góralka jest moim kolejnym gościem z cyklu "Music and Fashion".
Jej kariera zawodowa rozwija się w tak samo szybkim tempie co styl, który za każdym razem ewoluuje i pokazuje, że jeszcze niejedną osłoną nas zaskoczy.
Na początku jej look był grzeczny, dziewczęcy - ostatnio bardziej kobiecy, wyrazisty i przede wszystkim oryginalny.
Śmiało można powiedzieć, że jest jedną z gwiazd, która promuje polskie marki i projektantów. Widzieliśmy ją już w kreacjach Zuo Corp, Zemełka&Pirowska, Tomasza Ossolińskiego czy Olgi Szynkarczuk.
Lubi eksperymentować i nie boi się kolorów - to "barwny ptak" polskiej estrady. Konsekwentnie buduje swoją pozycję nie tylko na rynku muzycznym, ale również na rynku mody. Wyjątkowe stylizacje zyskały również uznanie w oczach fachowców, którzy przyznali jej nagrody, m.in: Glamour - piosenkarki Glamour, miesięcznik Pani umieścił na liście Najlepiej Ubranych Polek tytułując Brodkę "mistrzynią eklektyzmu, która zachwyca łatwością z którą łączy desenie, tkaniny i style.

Całość wizerunku Moniki dopełnia makijaż - sceniczny bardzo wyrazisty z podkreślonymi finezyjnie oczami, ten na co dzień najczęściej stonowany w stylu  "no make-up". Duże znaczenie mają dla niej również dodatki, które idealnie uzupełniają każdą stylizację. Mała lub duża torebka, ciekawe buty czy nietuzinkowe nakrycie głowy są obecne w jej wielu outfitach.

W mojej opinii to nie tylko jedna z najlepszych polskich piosenkarek młodego pokolenia, to również fashionistka umiejętnie żonglująca markami, kolorami i trendami. Ma swój styl, który niejedna osoba może odbierać jako kontrowersyjny, zawsze jednak zachowuje granice przyzwoitości i dobrego smaku.
Zdjęcia: materiały prasowe, ONS, PAP/EPA,

7 komentarzy:

 1. Dla mnie super zmiana - no i są polscy projektanci, co bardzo się chwali. Bywa szokująco, ale w dobrym smaku, tak jak piszesz.

  OdpowiedzUsuń
 2. Monika ma przepiękny głos. I przede wszystkim swój styl bycia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie wygląda, jeszcze lepiej śpiewa :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Kelly - dla mnie wszystko na plus !

  Moria - tzw: 2 in 1 ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Anka - tak, "Granda" jest tego najlepszym dowodem !

  OdpowiedzUsuń
 6. Oby więcej takich artystek w naszym kraju :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Michał - też mam takie życzenie ;-))

  OdpowiedzUsuń